FIZJOTERAPIA - Bee Hero Sport Center

Przejdź do treści
FIZJOTERAPIA
  • Terapia Manualna
Terapia manualna to terapia wykonywana rękoma terapeuty której celem jest leczenie dysfunkcji nerwowo-mięniowo–szkieletowych. Terapia manualna oparta jest na wnioskowaniu klinicznym i wykorzystuje specyficzne środki terapeutyczne oraz ćwiczenia lecznicze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.Fizjoterapeuci w Bee Hero Sport Center dobiorą terapię odpowiednio dopasowaną do Państwa schorzenia aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii.
  • Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci
Fizjoterapeuta sprawdzi czy twoje dziecko ma wady postawy i czy potrzebuje tego rodzaju ćwiczeń. Dlaczego ważne jest to aby pracował nad wyleczeniem wady postawy? Otóż nie leczone płaskostopie, koślawe bądź szpotawe kolana czy płaskie/ kołyskowe plecy lub skolioza. Nawet jeśli w danej chwili nie dają dolegliwości bólowych na pewno dadzą o sobie znać później. Mogą powodować zmiany zwyrodnieniowe stawów w tym i kręgosłupa a co za tym idzie duże dolegliwości bólowe. Ważne jest aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia szybko, bo dopóki dziecko rośnie jesteśmy w stanie wyleczyć wady postawy lub ją znacznie zmniejszyć. Gdy proces kostnienia się skończy to można tylko leczyć dolegliwości, które powstały w skutek nie leczonej wady postawy.
  • Rehabilitacja dziecięca
Metoda polegająca na wytworzeniu nowej ścieżki nerwowej w celu zastąpienia nią ścieżki uszkodzonej która powstała w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Terapeuta poprawia funkcjonalność poszczególnych funkcji takich jak chwytanie, siadanie, prawidłowe rozkładanie ciężaru ciała, bez treningu fizycznego oddziałując na uszkodzone bodźce schorzenia.
  • Rehabilitacja osób starszych
Jeśli chcesz pozbyć się dokuczliwego bólu, wzmocnić swoje mięśnie, poprawić możliwości wykonywania czynności domowych to Rehabilitacja Osób Starszych jest właśnie dla Ciebie. Nasi fizjoterapeuci dobiorą właściwą indywidualną terapie, by utrzymać możliwości ruchowe na odpowiednim poziomie. W bezpieczny i skuteczny sposób zapobiegamy negatywnym zmianom, które mogą pojawiać się wraz z wiekiem. Nasze doświadczenie zapobiega i leczy zwyrodnienia, zwalcza dokuczliwy ból, utrzymuje ruchomość stawów, zmniejsza ryzyko upadków oraz zachować samodzielność, by uniknąć następstw długotrwałego leżenia. Rehabilitacja odbywa się w bezpieczny i długotrwale poprawia stan pacjenta.
  • Rehabilitacja dla kobiet w ciąży
Rehabilitacja dla kobiet w ciąży, polega na uelastycznieniu mięśni dna miednicy, krocza i stawów biodrowych oraz łagodzenie bólu pleców w ciąży i podczas porodu – terapia niezwykle ważna, wykorzystująca specjalistów takich jak: Masażystów, terapeutów manualnych oraz fizjoterapeutów w zależności od problemu i celu o jaki ubiega się pacjentka.

Cookie Policy | Copyright © 2019 Bee Hero Sport Center
Wróć do spisu treści